Blogda Ara

NORMAL DOĞUM SONRASI HAYAT (KİMSENİN SÖYLEMEYECEĞİ SÖYLEYECEĞİMİZ ŞEYLER) :))))))

Tıbbı uzmanların söyleyecekleri şeyler bittiğinde, başka şekilde bir deneyimin zamanıdır
-gerçek bir annenin. Abbi Perets 3 çocuğu olan bir gazeteci ve sizlere hamilelik,doğum, ebeveynlik ve daha fazlası hakkında tavsiyeler vermek için sadece Pregnancy & Baby sitesinde.

Uyandırma telefonu
Bebeğinizin doğumunu hayal ettiğinizde, iyi niyetli olduğunuzu biliyoruz. Partnerinizi nazikçe uyandırdığınız bu sihirli anı gözünüzün önüne getiriyorsunuz. "Zamanı geldi" diye fısıldıyorsunuz ve fantazinizde Friends'in son sezonunda bebeğini doğurmaya giden Jennifer Aniston gibi gözüküyorsunuz. Fantazinin sonunda, partnerinizin elini sıkıp, doğum odasında doktorlara ve hemşirelere gülümseyip bebeğinizi dünyaya iterken de Jennifer Aniston gibi gözüküyorsunuz. Ve büyük ihtimalle fantazi burada sona eriyor.
Bunun çok tatlı olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda birkaç çocuğumuz olduğu için biraz gerçeğin tadından da faydalanabileceğinizi düşünüyoruz ve burada size sonunda hoşunuza gidecek olan pratik postpartum tavsiyeleri sunuyoruz. Bize güvenin.
Doğumdan 1 saat sonra
Doğum yaptıktan bir saat sonra büyük ihtimalle ilk postpartum yolculuğunuza tuvalet için çıkmaya hazır olacaksınız. O anda hissedeceğiniz korku, doğum korkunuzu olumlu şekilde önemsiz hale getirecek. Hatta sondanın ömür boyu kalması için hemşirelere yalvarabilirsiniz bile. Fakat nihayetinde içeri girenin çıkması gerekiyor - ve sarkık vücudunuzu yataktan tuvalete taşımanız gerekiyor. Size plastik bir şişe verecekler. Oldukça büyük bir ihtimalle kimse size bu gizemli şişenin ne işe yaradığını söylemeyecek çünkü bu insanların seyrek olarak size gösterecekleri şefkat ve yardımı gösterir ve şimdi siz artık ANNE siniz, hamile bir insan değilsiniz. İşte biz, size açıklamak için burdayız: Bu sihirli bir şişe ve çişinizi yaptıktan sonra alt bölgelerinizi spreylemek için içine ılık su doldurmanız gerekiyor. Okumaktan vazgeçmeyin. Kulağa ne kadar komik geldiğini düşünseniz de bu çok önemli. Eğer bunu yapmadan çiş yapmayı denerseniz, ölmüş olmayı dileyeceksiniz. Ve çiş yaptıktan sonra gerçek silineceğinizi düşünüyorsanız siz çok hasta bir insansınız ve artık sizinle arkadaş olmak istemiyoruz. Sihirli şişenizi hastaneden eve giderken yanınıza aldığınızdan emin olun. Buna 1 hafta kadar ihtiyacınız olacak, belki daha fazla. Aynı şekilde duş sırasında çiş yapmak hakkındaki tüm önyargılarınızdan vazgeçin, bu kötü bir yol değildir, özellikle ilk zamanlarda. Ve bunu yaparken İşleri Farklı Yapan İnsanlar hakkındaki önyargılarınızı unutun çünkü, küçük kuşlarım, Eğer İşe Yarıyorsa ve Kimse Ölmüyorsa Uygundur konusunda harika bir öğrenmek üzeresiniz.
Doğumdan 1 gün sonra
Artık biraz zaman geçti. Hala acı çekiyorsunuz ve bitmesini istiyorsunuz. Büyük ihtimalle artık ağrı kesici tedariğiniz kesilmiş olmalı ve siz bundan memnun değilsiniz. Anlıyoruz. Küvette sıcak suya oturarak banyo yapmak size yardımcı olabilir. Küvete birkaç santim dayanabildiğiniz kadar sıcak su ile girin. Eğer bu çekici geliyorsa, deneyin. Başka bir tavsiye: Bir bezi bu sıcak büyücü kazanına daldırın ve açıyan yerlerinize bastırın. Estetik uğruna koyu renk ve kullandıktan sonra atmaya çekinmeyeceğiniz ucuz bir bez kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ama bu sizin kararınız. Aynı şekilde bu bezi dolapta tutmanın da bu deneyimi çok hoş hale getirdiğini duyduk ama biz gerçekte denemedik. Bir arkadaşımız denedi ve biz ona güveniyoruz - fakat bu bezle nirvanaya ulaşamazsanız bizi suçlamayın.
Doğumdan 2 gün sonra
Şimdiden sonra büyük tuvalet yolculuğundan kaçınamazsınız: bunu nazikçe nasıl söyleyebiliriz ? 2 numarayı yapmak. İstediğiniz kadar ağlayabilirsiniz ama gerçekte bu fayans işkence odasıyla yüzleşmek zorundasınız ve belki de midenize kramplar girmeden bunu başarabilirsiniz. İyice su aldığınızdan emin olun. Çok fazla üzüm yiyin, belki biraz da coleslaw (çiğ lahana yani). Doktorunuza dışkı yumuşatıcı için danışın. Biraz erik suyu da iyi fikirdir ama doğumdan sonra muzdan uzak durun. İşleri olduğundan daha zor - sert hale getirmenin anlamı yok. Bir tabağa bebeğinizin kıymetli poposunu sildiğiniz yumuşak mendillerden 5 tane kadar bir tabağa koyun ve 10 saniye mikrodalgada tutun. Sıcak olacaklar ama kullanacağınız zamana kadar soğuyacaklar ama dikkatli olun. Mendilleri banyoda yanınıza alın. Kapıyı kilitleyin sevgilinize ya da bebeğinize bakacak olan iyi kişiye meşgul olduğunuzu ve bir süreliğine rahatsız edilemeyeceğinizi söyleyin. (Eğer hale hastanedeyseniz hemşireleri mendilleri mikrodalgaya koymak için ikne edemeyeceğinizden, başlamadan önce mendilleri sadece sıcak suya tutun.) Şimdi tek gerçek bize inançlı olmanız. ( Size şu ana kadar hiçbirşey hakkında yalan söylemediğinizi ve bundan sonra da yalan söylemeye başlamayacağımızı unutmayın. ) Banyoya gittiğinizde kendinizi parçalara ayırmayacaksınız. Eğer dikişleriniz varsa, dikişlerinizi de ayırmayacaksınız. Vücudunuzda kocaman geniş bir delik açıp, tuvalette ölene kadar kanamayacaksınız. Biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz ( rahatsızlıktan kasıt acı) ama banyoda ölmeyeceksiniz.
Ne yapmanız gerekiyorsa yapın ve sonra ılık mendilerinizle yavaş yavaş dokunun. Özel olarak sadist gibi hissetmiyorsanız çekmeyin ya da asılmayın. Sihirli şişenizi bol bol kullanın ve tekrar temiz bir mendille kurulayın. ( Sırası gelmişken - eğer ümitsizce tıkanmış bir tuvalet eğlencesine ihtiyacınız olacak kadar sıkılmadıysanız mendilleri tuvalete atmayın. )
Başardınız ! Çok cesursunuz ve sizinle çok gurur duyuyoruz.
Doğumdan 3 gün sonra
Şimdiye kadar eve çıktınız ve belki de yaşayacağınızı hissetmeye başladınız ve belki de önümüzdeki 27 yıl boyunca sürecek bu annelik işini çözmeye başladınız. Size şunu belirtmek için şu an doğru bir zaman, eğer hala canınız yanıyorsa ve doktorunuz iyi olduğunuzu söylüyorsa, küçük bir kadeh şarap isteyebilirsiniz ve bu uygun. ( devrilecek kadar içmenizi söylemedik ve bunu günlük bir çözüm olarak önermiyoruz. Ibuprofen ya da parasetamol yardımcı alternatif olabilir fakat bunlardan biri olmalı, ikisi birden fazla eğlenceli olur.)
Her gün biraz daha iyi
Size her söylediğimizi ezberlemenizi - hatta inanmanızı - beklemiyoruz ama en azından bu yazıyı saklayacağınızı ve ihtiyacınız olduğunda başvuracağınızı umuyoruz. Ve unutmayın: Biz sizin için her zaman burdayız ve Jennifer Aniston'a benzemediğiniz için memnunuz.Hatta daha hoş olduğunuzu düşünüyoruz.
KAYNAK: Your postpartum life

0 yorum: